REGULAMIN SERWERÓW ELITA

ARK SURVIVAL

 1. W tej grze obowiązują również podpunkty z regulaminu ogólnego
 2. Na każdej mapie tribe może mieć maksymalnie 7k struktur w tym a Gen2 5k:
  a)    1 bazę główną
  b)    1 bazę wodną
  c)     1 bazę wypadową
  d)    3 platformy nadrzewne
  e)    platformy na klif możecie budować przy bazie głównej lub bazie wypadowej
 3. Struktury tymczasowe tj. Klatki do oswajania, kolce albo ogniska powinny być usunięte po ich użytkowaniu, wyjątkiem są klatki zbudowane zaraz przy bazie, lub klatki przy wyvernach, jednak muszą one być odblokowane aby każdy gracz mógł z takiej klatki skorzystać.
 4. Jeśli budujesz dużą bazę prosimy wykorzystać jak największe struktury (np. ściana o wysokości czterech zwykłych).
 5. Administracja ma prawo do usunięcia bazy lub dinozaurów plemienia. Przyczynę usunięcia pozna tylko osoba której przedmioty zostaną skasowane.
 6. Gracze którzy nagminnie będą łamać regulamin dotyczący ilości baz zostawiania fundamentów łóżek klatek po oswajaniu itd zostaną ukarani skasowaniem wszystkich struktur plemienia.
 7. Nakazuje się odblokowanie kiwonów oraz zbieraczy gazu nawet własnych.
 8. Czas rozpadu struktur został zwiększony, ze względu że na serwerze odbywają się licytacje opuszczonych baz.
 9. Bez różnicy z czego zbudowany jest budynek po 15 dniach od ostatniego zalogowania się gracza budynki zostają przejęte i mogą zostać wystawione na licytacje.
 10. Licytacji podlega wyposażenie baz oraz zawartość schowków, a każdy gracz ma prawo wzięcia w tym udziału.
 11. Administracja daje ogłoszenie kiedy, gdzie i na jakich zasadach odbywać się będą aukcje.
 12. Po przejęciu bazy i daniu ogłoszenia poprzedni właściciele nie mają już prawa do swojego dobytku.
 13. Gracze nie mogę prowadzić Licytacji baz lub itemków.
 14. Zakaz:
  a)        podnoszenia cudzych dinozaurów.
  b)        ciał graczy oraz ich zabijania.
  c)         jaj dinozaurów oraz przejmowania młodych innych graczy bez ich zgody.
  d)        budowania w miejscach spawnu graczy. Jeśli już takie bazy istnieją muszą mieć odblokowane wyjścia żeby gracze mogli się stamtąd wydostać.
  e)        zabudowywania dostępu do artefaktów, miejskich terminali na extincion i notatek
  f)          budowania baz w miejscach gdzie są duże złoża surowców takich jak metal, kryształ, obsydian.
  g)        stawiania łóżek, struktur w tym budowa budynków przy czerwonych zrzutach skrzyniach z lupami i obeliskach. Niech każdy ma równe szanse na zdobycie ich zawartości.(administracja ma prawo zlikwidować struktury w tych miejscach)
  h)        pozostawiania dinozaurów przy obeliskach.(będą likwidowane)
  i)          zostawiana dinozaurów ustawionych na Agresywny oraz na wędrowanie i puszczanie ich luzem po mapie. Pilnujemy swoich dino żeby nie trzeba było później szukać.
  j)          wrzucania dzikich dinozaurów do baz innych graczy bądź celowe ściąganie ich w miejsce gdzie taka baza stoi.
  k)         zostawiania podniesionych jajek wyvern w gniazdach lub poza nimi (rozrzucone na mapie lub w powietrzu) robi się z nich dobre kibble, a także nie opróżniania całych tam bobrów. Jedno i drugie powoduje problemy z ponownym respem.
  l)          sprzedawania trofeum z King Tytana.
  m)  odsprzedawanie, rozdawanie i handlowanie przedmiotami skraftowanymi z engramów z mapy Genesis 2 można tylko z osobami, które mają min 5 leveli mniej niż potrzeba do odblokowania danej rzeczy (czyli jeśli np. wylęgarka do jajek jest na poziomie 115 w tribe musi być przynajmniej jedna osoba z poziomem min 110 aby cała drużyna mogła z tego korzystać lub kupić to od innej osoby). Kupujący nie musi posiadać mapy Gen2 a celem tego zabiegu jest zachęcenie graczy do pokonania większej ilości bossów i nagradzanie za odblokowywanie kolejnych engramów.
 15. Aby nie psuć rozrywki nowym graczom zabrania się dawania na start jakichkolwiek itemów, dinozaurów, brania na bosy i pomagania w expieniu. Po to są pakiety startowe. Niech się ktoś trochę rozbuduje i pozna resztę społeczności. (Nowy gracz to ten co nie przekroczył 90 poziomu)
 16. Do Każdego dinozaura Premium  ze sklepu otrzymasz na niego imprint (przywiązanie) 100% oraz gratisowe malowanie aby był podpisany kto jest jego właścicielem. Te dinozaury są tylko własnością tego gracza, na którego jest przywiązanie. Właścicielowi tego dinozaura nie wolno go oddawać, sprzedawać, rozmnażać, klonować.
 17. Zabrania się rozdawnictwa dinozaurów innym graczom nawet jeśli opuszczasz serwer (psuje to rynek)
 18. Zabrania się sprzedawania dinozaurów powyżej 450 poziomu niewykastrowanych (dotyczy też jajek).
 19. Nie zwracamy żadnych itemów ani dinozaurów jeśli zostały one stracone poprzez błąd gry lub nieuwagę gracza
 20. Nie jesteśmy w stanie upilnować wszystkich graczy. Aby nie było sytuacji kiedy po zalogowaniu okazuje się że postać zginęła, lub ktoś coś nam ukradł z szafki zalecamy:
  a)    baza musi być szczelna i zamknięta
  b)    w oknach zamknięte okiennice
  c)     postać bez zbroi i itemów
  d)    wylogować się na łóżku
  e)    przedmioty takie jak generatory obudowane, aby nikt nie wyłączył prądu
 21. Osoby które nie osiągnęły poziomu postaci 110 lub nie wykonały misji odpowiedniej ilości na Gen 2 nie mogą korzystać ani kupować dinka Strydera z Gen 2.
 22. W trakcie planowanych resetów serwera gracze otrzymują komunikat że serwer zostanie wyłączony w ciągu 10 min i już od tego czasu wszyscy mają kategoryczny zakaz opuszczania mapy na której się znajdują i 5 min do wylogowania się z serwera. 5 min przed resetem na mapie nie powinni być zalogowani już gracze. Każdy kto zostanie dłużej lub zmieni mapę w trakcie trwania odliczania i straci itemki nie odzyska ich od administracji.
 23. Przed wylogowaniem się z serwera należy wyłączyć rozmnażanie dla wszystkich dino w swoim tribe. Nie zostawiamy dinozaurów z uruchomionym rozmnażaniem, ponieważ dochodzi do kradzieży jajek i młodych. Szanujcie swój czas i swoją prace.
 24. Osoby, które zauważą pozostawione dinki na breedingu natychmiast powinny taką sytuację zgłosić administracji, a jeśli zabiorą jajka lub młode będzie to traktowane jako kradzież.